Rymma Ziubina001

Прем’єра вистави «Це все вона» в Молодому театрі – це надсучасне трактування вічного як світ сюжету про батьків і дітей у реально-віртуальному вирі нашого життя.

Постановку спеціально для дуету двох артистів – Римми Зюбіної та Олега Коркушка – здійснила зовсім молоденька режисерка Влада Бєлозоренко. Впевнена, що на цю виставу буде завжди аншлаг, адже і тема, і всі влучно придумані деталі, і майже «кіношне» – на широких планах – виконання обох головних ролей – це саме те, що примушує глядачів знов і знов іти до театру й поринати разом з акторами в проблеми, про які, можливо, кожен із нас не говорить вголос, однак переживає щодня в собі…

Олег Коркушко

Олег Коркушко

Чудово, що художній керівник Молодого – Андрій Білоус – дає можливість експериментувати, ставити, вигадувати на професійній сцені настільки юним і тендітним режисеркам. Втім, у Влади в творчому багажі вистави в Херсонському театрі імені М. Куліша, в Дніпродзержинську і в столичному театрі «Золоті ворота» («Митина любовь»). Судячи з цієї роботи – вона справжній режисер, адже змогла впоратися із самодостатнім, дуже енергійним та міцним, як той горішок, характером знаменитої та заслужено шанованої актриси Зюбіної, «невловимим» за темпераментом та акторською вправністю Коркушком і абсолютно не ігровим текстом, по суті, радіоп’єси.

Зюбіна, яка в іншій виставі могла б зіграти сестру Коркушка, в цій грає його маму, а з нею – кожну з нас, у кого є не тільки діти-підлітки, але ще й маленькі за віком, але дуже «дорослі» чада. Увесь свій акторський і материнський досвід (Римма Зюбіна – мама 17-річного сина!) актриса використовує дуже потужно і «тактильно» – до мурашок по спині…

Римма Зюбіна зі своїм сценічним сином Олегом Коркушком

Римма Зюбіна зі своїм сценічним сином Олегом Коркушком

20-річний Олег Коркушко, незважаючи на юний вік та невеликий сценічний досвід, ні в чому не поступається своїй знаній колезі. Він вступає в запаморочливий, дуже складний психологічний дует і демонструє чудову школу, гнучкий темперамент, блискучу пластику (зовнішню і внутрішню). Це дует не тільки батьків і синів, але й двох поколінь акторів – 1990-х та 2000-х.

Помінявши місцями сцену і глядацьку залу камерного ігрового майданчика театру, обігравши «рідні» вікна й «амфітеатрові» сходи (художник-постановник – Володимир Карашевський) та перетворивши віртуальний світ текстів п’єси (Андрій Іванов) на реальний і навпаки, – уся ця команда створила, говорячи мовою Гугла та п’єси, потужний хаб (від англ. hub – центр діяльності), що у випадку його подальшої грамотної експлуатації може перерости у вдалий коворкінг (від англ. сo-working – спільна робота).

Отже, настійно рекомендую дивитися цю виставу всім мислячим батькам. В окремих випадках разом з дітьми. А Римму, Олега, Владу та, звичайно ж, Андрія Білоуса вітаю з успішною, актуальною, «глядацькою» виставою.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Фото з Фейсбук-сторінки Римми Зюбіної

Comments are closed.